Kredyt oddłużeniowy pozabankowy Gdańsk

Mechanizm oddłużania osób fizycznych

Długi powstają właściwie niepostrzeżenie. Zaciągasz jeden kredyt na samochód, drugi na niezbędny remont, aż tu nagle psuje się lodówka i niestety sięgasz po kolejne zobowiązanie. Ani się obejrzysz, a będziesz musiał spłacać wiele długów wobec różnych instytucji. O ile możesz sobie poradzić z takimi długami, nic wielkiego się nie dzieje. Jednak utrata pracy, nagłe zachorowanie czy pojawienie się zwiększonych potrzeb finansowych może wpędzić Cię w poważne kłopoty, włącznie z:

  • utratą zdolności kredytowej,
  • pojawieniem się opóźnień w spłacie kredytów i pożyczek,
  • wpisaniem negatywnej informacji do BIK,
  • rozpoczęciem windykacji polubownej,
  • wszczęciem postępowania egzekucyjnego z komornikiem.

Oczywiście jeśli spóźnisz się z płatnością raty kredytowej czy spłatą pożyczki pozabankowej, nie od razu do Twoich drzwi zapuka komornik. Pamiętaj, że bankom i firmom działającym poza sektorem bankowym w pierwszej kolejności zależy po prostu, żebyś zwrócił uzyskany kapitał wraz z odsetkami. Jeśli z różnych przyczyn nie możesz tego zrobić, to podejmij jak najszybciej odpowiednie kroki, by dokonać oddłużenia.

Mechanizm ten może polegać na zaciągnięciu kredytu oddłużeniowego w kontekście konieczności spłaty pożyczek pozabankowych. Możesz posłużyć się wówczas kredytem konsolidacyjnym. Kluczem do sukcesu będzie znalezienie takiej oferty instytucji kredytującej, w przypadku której możliwe będzie włączenie do konsolidacji pożyczek udzielonych poza systemem bankowym, między innymi tak zwanych chwilówek. Nie musisz sam przeglądać ofert bankowych i liczyć na to, że w krótkim czasie trafisz na tę właściwą. Możesz po prostu zgłosić się do naszych ekspertów w Gdańsku oraz uzyskać fachową pomoc w oddłużaniu osób fizycznych, m.in. poprzez konsolidację.

Skontaktuj się z nami online

Wystarczy, że przez Internet złożysz do nas wniosek kontaktowy, aby nasi eksperci mogli zająć się Twoją sytuacją finansową, dążąc do jak najszybszego oddłużenia i ułatwienia spłaty pożyczek pozabankowych czy kredytów.

Oddłużanie i konsolidacja – czy to ten sam produkt finansowy?

Pojęcie oddłużania odnosi się stricte do pozbywania się długów przez daną osobę czy podmiot. Trudno wskazać narzędzia, jakimi możesz się posłużyć przy oddłużaniu. Na pewno jest to proces, którego efektem powinno być Twoje całkowicie wyjście z długów – bankowych, pozabankowych czy innego pochodzenia. Możesz sięgnąć przy tym po działania prawne i faktyczne. Samodzielne rozpoczęcie oddłużania może okazać się dla Ciebie trudnym zadaniem, zwłaszcza jeśli nie jesteś specjalistą ds. finansów, kredytów oraz pożyczek. Możesz jednak skorzystać z naszej profesjonalnej pomocy przy oddłużaniu pozabankowym i bankowym w Gdańsku.

W niektórych przypadkach narzędziem oddłużania może być wspominana konsolidacja. Zamiast spłacać kilka różnych zobowiązań finansowych, możesz je zamienić na jeden większy kredyt, który po prostu łatwiej Ci będzie spłacić we wskazanym terminie, według ustalonych rat kapitałowo-odsetkowych z harmonogramu spłaty.

Pod pewnymi względami oddłużanie i konsolidacja mają ze sobą naprawdę wiele wspólnego. Oddłużanie powinno pozbawić Cię problemu, jakim są różnorodne zobowiązania finansowe, które łącznie można określić jako długi. Zwróć uwagę na to, że konsolidacja pozbawi Cię również kłopotliwych kredytów, w tym często horrendalnie drogich pożyczek pozabankowych. Oddłużanie może więc polegać na zaciągnięciu w banku kredytu konsolidacyjnego, który umożliwi spłatę wcześniej zaciągniętych chwilówek w różnych firmach pożyczkowych.

Masz pytania?

Potrzebujesz oddłużania pożyczek pozabankowych, ale kompletnie nie wiesz, jak zacząć? Nasi eksperci czekają na Twoje pytania i postarają się na nie odpowiedzieć w możliwie najkrótszym czasie.

Jakie korzyści może przynieść oddłużanie przez konsolidację?

Decydując się na konsolidację, pozbywasz się kłopotliwych zobowiązań finansowych. Często tym mianem są określane pożyczki pozabankowe. Problem z nimi tkwi w tym, że możesz je zaciągnąć szybko, bez wychodzenia z domu i przy dopełnieniu minimum formalności. Wszystko wygląda doskonale – otrzymujesz pieniądze na konto i możesz je wydatkować w dowolny sposób. Jednak taki tryb zaciągania pożyczek rodzi niebezpieczeństwo tego, że będziesz po nie sięgał spontanicznie, pod wpływem chwili, a Twój budżet domowy niekoniecznie może sobie na nie pozwolić.

Jeśli nie spłacisz terminowo pożyczki pozabankowej, licz się z tym, że firma naliczy Ci niestety niemałe odsetki karne. Możesz jednak ustrzec się takiej sytuacji i oddłużyć się za sprawą kredytu konsolidacyjnego.

Konsolidacja pożyczek pozabankowych może się znakomicie sprawdzać w roli oddłużania. Zamiast spłacać kilka drogich chwilówek, łączysz je w jedno większe zobowiązanie, z niższą sumarycznie ratą miesięczną oraz wydłużonym okresem kredytowania. Konsolidacja poprawi Twoją zdolność kredytową, więc w przyszłości łatwiej Ci będzie zaciągnąć kolejny kredyt lub pożyczkę.

Napisz do nas


WYPEŁNIJ WNIOSEK