Kredyt oddłużeniowy Gdańsk

Kredyty oddłużeniowe – czym właściwie są?

W ofertach banków próżno szukać pojęcia kredytów oddłużeniowych. Natomiast w firmach pozabankowych i zewnętrznych instytucjach działających na rynku finansowym być może są one dostępne. Jeśli jednak chodzi stricte o kredyty, to masz tu do czynienia z produktem bankowym, który może, ale nie musi mieć ściśle określonego celu finansowania. Oddłużanie rozumiane jako pozbycie się długów może być realizowane za pośrednictwem kredytu konsolidacyjnego udzielonego w banku. Pozwala on na spłatę za jednym razem takich zobowiązań jak:

  • kredyt gotówkowy,
  • kredyt na karcie kredytowej,
  • kredyt w rachunku bieżącym,
  • kredyt hipoteczny,
  • kredyt ratalny itp.

Jeśli przyjmiemy, że kredyt oddłużeniowy może być kredytem konsolidacyjnym, to przy jego zaciągnięciu spłacisz dotychczasowe długi zgłoszone do konsolidacji. Połączysz je w jedno większe zobowiązanie, najczęściej z niższą ratą kapitałowo-odsetkową, wynikającą z jednej strony z lepszych warunków oferty, a z drugiej z wydłużeniu okresu zwrotu pieniędzy do banku. Dzięki przystąpieniu do kredytu konsolidacyjnego masz możliwość spłacenia np. drogich chwilówek, które być może wcześniej zaciągnąłeś, aby doraźnie pozbyć się jakiegoś długu czy dla pokrycia naglących wydatków.

Konsolidacja jako taka nie może być jednak utożsamiana z kredytem oddłużeniowym. Nasi eksperci z Gdańska wskażą różnice w ofertach takich produktów. Kredytu konsolidacyjnego nie zaciągniesz, jeśli masz poważne długi i komornika, który zajął Twój majątek. Jeśli jednak nieznacznie spóźniasz się ze spłatą chwilówki bez BIK czy nawet kredytu bankowego, to niewykluczone, że będziemy mogli Ci przedstawić dopasowaną ofertę kredytu konsolidacyjnego – do oddłużenia Cię za jednym razem.

Skontaktuj się z nami online

Chcesz wiedzieć, czy masz szansę na oddłużenie i poprawę swojej sytuacji finansowej dzięki kredytom konsolidacyjnym? Dowiedz się o szczegółach tej oferty od naszych ekspertów w Gdańsku. Skontaktuj się z nami online.

Warunki zaciągnięcia kredytu oddłużeniowego

Stawiając sprawę jasno, w bankach nie ma kredytów oddłużeniowych, które byłyby przeznaczone do oddłużenia nierzetelnych dłużników. Jednak lekkie opóźnienia w spłacie kredytów lub pożyczek, które nie przekraczają 60 dni, mogą w ogóle nie znaleźć swojego odzwierciedlenia w bazach danych Biura Informacji Kredytowej czy bazach biur informacji gospodarczej. Dlatego pod względem formalnym jesteś dłużnikiem, ale Twoja sytuacja w BIK nadal jest „czysta” i w wielu bankach możesz liczyć na kredyt konsolidacyjny z przeznaczeniem na spłatę dotychczasowych długów.

Chcesz wiedzieć, jakie warunki musisz spełnić, by otrzymać pozytywną decyzję kredytową? Musisz złożyć stosowny wniosek o kredyt konsolidacyjny wraz z wymaganymi załącznikami potwierdzającymi zarówno Twoją bieżącą sytuację finansową, jak i wysokość pozostałych do spłaty zobowiązań, które chcesz objąć konsolidacją.

Bank przed wydaniem decyzji o tym, czy udzielić Ci takiego zobowiązania i spłacić w Twoim imieniu Twoje długi w różnych instytucjach finansowych, przeliczy Twoją zdolność kredytową. To zdolność do spłaty zobowiązań łącznie z odsetkami oraz innymi naliczanymi opłatami. Nie martw się, ponieważ objęte hipotetyczną konsolidacją długi nie są wówczas brane pod uwagę.

Masz pytania?

Jeśli nasuwają Ci się jakiekolwiek pytania związane z konsolidacją kredytów i tak rozumianym kredytem oddłużeniowym, nasi eksperci z Gdańska udzielą na nie odpowiedzi!

Jak zaciągnąć kredyt oddłużeniowy?

Jeśli interesuje Cię możliwość zaciągnięcia kredytu oddłużeniowego, tj. kredytu konsolidacyjnego w banku na połączenie zgłoszonych do konsolidacji zobowiązań finansowych, pierwszym krokiem będzie złożenie wniosku. Musi być kompletny, zawierać wszystkie informacje o pozostałych do spłaty zobowiązaniach – ich rodzaju i kwocie oraz instytucji finansowej, w jakiej zaciągnąłeś kredyt czy pożyczkę. W wielu bankach będą potrzebne zaświadczenia o wysokości długów, jakie Cię obciążają.

W przypadku przejścia pozytywnie procesu kredytowego zostaniesz poproszony o zawarcie umowy kredytu konsolidacyjnego. Jeśli Twoja zdolność będzie na to pozwalała, masz szansę otrzymać dodatkową gotówkę, która zostanie doliczona do kapitału kredytu konsolidacyjnego. W przeciwieństwie do jego kluczowej części pożyczkę gotówkową w takiej formie będziesz mógł wydatkować w dowolny sposób.

Takie dodatkowe środki finansowe mogą Ci posłużyć do spłaty innych długów, poza kredytami i pożyczkami zaciągniętymi w bankach czy firmach pozabankowych. Na przykład możesz je przeznaczyć na uregulowanie zaległych rachunków za telefon czy media.

Napisz do nas


WYPEŁNIJ WNIOSEK