Kredyt konsolidacyjny na spłatę chwilówek Gdańsk

Czym jest kredyt konsolidacyjny?

Konsolidacja jest pojęciem oznaczającym połączenie, zespolenie ze sobą różnych zobowiązań finansowych. Banki mają przygotowaną ofertę na konsolidację przede wszystkim produktów bankowych, a więc wszelkiego rodzaju kredytów. Jeśli w ramach konsolidacji spłacany jest też kredyt hipoteczny, automatycznie bank będzie wymagał od Ciebie ustanowienia zabezpieczenia w postaci wpisu hipoteki do księgi wieczystej nieruchomości na rzecz tej instytucji. Kredyt konsolidacyjny może Ci przynieść wiele korzyści, ponieważ pozwala on na:

  • spłatę wielu innych zobowiązań finansowych, zaciągniętych wcześniej,
  • wydłużenie okresu kredytowania,
  • zmniejszenie kosztów kredytowania,
  • ograniczenie skali zadłużenia – zamiast kilku kredytów i pożyczek zyskujesz jeden,
  • zaciągnięcie dodatkowego kredytu gotówkowego – dla klientów o dobrej zdolności kredytowej.

Kredyt konsolidacyjny jest produktem bankowym, który ma ściśle określony cel wydatkowania uzyskanych przez Ciebie środków. Już na etapie wnioskowania o niego wskazujesz, jakie kredyty lub pożyczki gotówkowe będziesz chciał nim spłacić. Niektóre banki akceptują możliwość połączenia w jeden większy kredyt konsolidacyjny także chwilówek, czyli produktów pozabankowych. Jeśli bank po przeprowadzeniu weryfikacji klienta uzna, że jesteś wiarygodny i stać Cię na wzięcie kredytu konsolidacyjnego, udzieli go, a Ty będziesz mógł spłacić w całości, przed terminem wskazanym w umowach, swoje dotychczasowe zobowiązania finansowe.

Uwolnisz się od pamiętania o kilku terminach spłaty rat kapitałowo-odsetkowych lub całych pożyczek gotówkowych – w bankach albo firmach pozabankowych. W zamian otrzymasz jeden większy kredyt, z niższą ratą i wydłużonym terminem spłaty. Niewykluczone jest uzyskanie przez Ciebie dodatkowej gotówki w formie pożyczki czy kredytu gotówkowego do kredytu konsolidacyjnego. Pieniądze pochodzące z takiego źródła wydatkujesz w dowolny sposób.

Skontaktuj się z nami

Jeśli potrzebujesz pomocy w zaciągnięciu kredytu konsolidacyjnego, m.in. na spłatę chwilówek, udzielimy Ci jej za pośrednictwem naszych ekspertów. Skontaktuj się z nami!

Dwa rodzaje kredytów konsolidacyjnych

W bankach możesz spotkać się z dwoma rodzajami ofert konsolidacyjnych. Wśród nich są również pożyczki konsolidacyjne, które zwykle mają ułatwione procedury zaciągania zobowiązania. Zasadniczo wyróżnia się kredyty konsolidacyjne gotówkowe oraz hipoteczne. Jeśli kredyt konsolidacyjny ma zabezpieczenie w formie hipoteki ustanowionej na nieruchomości mieszkalnej, wymaga obciążenia np. mieszkania czy domu ograniczonym prawem rzeczowym. Niemniej jednak taki kredyt hipoteczny konsolidacyjny pozwala na połączenie ze sobą kredytów, pożyczek i zobowiązań hipotecznych.

Bez zabezpieczenia możesz z naszą pomocą zaciągnąć kredyt gotówkowy konsolidacyjny, również taki, przy którym możesz liczyć na wypłatę dodatkowej gotówki na dowolne cele.

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit, sed do eiusmod tempor incididunt ut labore et dolore magna aliqua. Ut enim ad minim veniam, quis nostrud exercitation ullamco laboris nisi ut aliquip ex ea commodo consequat. Duis aute irure dolor in reprehenderit in voluptate velit esse cillum dolore eu fugiat nulla pariatur. Excepteur sint occaecat cupidatat non proident, sunt in culpa qui officia deserunt mollit anim id est laborum.

Wypełnij wniosek

Nasi eksperci przeprowadzą analizę Twojej sytuacji finansowej i przedstawią najkorzystniejsze opcje.

Na co zwrócić uwagę przy zaciąganiu kredytu konsolidacyjnego na spłatę chwilówek?

Samodzielny wybór kredytu konsolidacyjnego przeznaczonego między innymi na spłatę chwilówek czy kredytów oraz pożyczek bankowych może być dla Ciebie trudny. Powinieneś zwrócić uwagę nie tylko na wysokość oprocentowania nominalnego, według którego będą naliczane odsetki od zobowiązania, ale i na szereg innych obciążających Cię kosztów. Obrazuje je poziom RRSO, czyli Rzeczywistej Rocznej Stopy Oprocentowania zobowiązania.

Jeśli nie masz ani czasu, ani wiedzy w dziedzinie kredytów konsolidacyjnych, zdaj się na naszych ekspertów. Pomożemy w wyborze kredytu, który spełni wszystkie Twoje oczekiwania i w dopełnieniu formalności prowadzących do jego zaciągnięcia!

Kredyt konsolidacyjny – najczęściej zadawane pytania

1Czy możliwa jest konsolidacja chwilówek?
Chwilówki są szybkimi pożyczkami gotówkowymi, których cechą charakterystyczną jest krótki okres kredytowania i czas niezbędny do wydania przez firmę pożyczkową pozabankową decyzji kredytowej. Niektóre banki w ramach kredytu konsolidacyjnego pozwalają na skonsolidowanie ze sobą np. kredytów gotówkowych udzielonych w bankach oraz chwilówek pochodzących z zasobów firm działających na rynku pozabankowym. Zdarza się, że w ofercie banków znajdują się zarówno kredyty, jak i pożyczko konsolidacyjne. Zapoznanie się z ofertą obu produktów finansowych pozwoli wybrać ten, który umożliwi Ci skonsolidowanie pożyczek chwilówek.
2Czy możliwe jest uzyskanie kredytu konsolidacyjnego bez zdolności kredytowej?
Brak zdolności kredytowej jest przeszkodą dla banków w udzielaniu kredytów, w tym kredytów konsolidacyjnych. Jednak możesz odnosić błędne, subiektywne wrażenie, że nie masz zdolności kredytowej i tym samym szans na kredyt konsolidacyjny, gdy w rzeczywistości Twoja sytuacja finansowa na to pozwala. Przy odmowie udzielenia kredytu konsolidacyjnego bez zdolności kredytowej zgłoś się do nas – podejmiemy prawidłowe działania zmierzające do poprawy Twojej wypłacalności. Pamiętaj też, że przy badaniu zdolności kredytowej potrzebnej do udzielenia kredytu konsolidacyjnego pod uwagę są brane Twoje dochody, od których nie są odejmowane raty zobowiązań, jakie mają podlegać konsolidacji.
3Czy warto zaciągnąć kredyt konsolidacyjny na spłatę chwilówek?
Konsolidacja pozwala na połączenie ze sobą różnych zobowiązań, także chwilówek. Ma ona na celu pozbycie się wcześniejszych kredytów i pożyczek. Często jej efektem jest zamiana drogich pożyczek, w tym pozabankowych, na tańszy kredyt konsolidacyjny udzielony w banku. Jego niższa rata kapitałowo-odsetkowa zostanie dostosowana do Twoich możliwości finansowych. Dzięki kredytowi konsolidacyjnemu będziesz mógł spłacić w dłuższym czasie swoje pożyczki pozabankowe, co uwolni Twoją zdolność kredytową i zwiększy wiarygodność finansową na przyszłość.

Napisz do nas


WYPEŁNIJ WNIOSEK