Konsolidacja kredytów Gdańsk

Czym właściwie jest konsolidacja kredytów?

Konsolidacja kredytów to szczególny produkt, który pozwala na połączenie różnych zobowiązań – kredytów i pożyczek. W wielu bankach możliwe jest skonsolidowanie ze sobą również tak zwanych chwilówek. Dzięki konsolidacji zamieniasz kilka mniejszych zobowiązań na jedno większe. To jednak nie jedyna korzyść, jaką odnosisz z tego tytułu. To także:

  • wydłużenie okresu kredytowania,
  • obniżenie wysokości miesięcznej raty kapitałowo-odsetkowej,
  • spłata dotychczasowych kredytów i pożyczek, nawet przeterminowanych,
  • możliwość dobrania gotówki do kredytu konsolidacyjnego,
  • zamiana często drogich chwilówek na tańszy kredyt.

Banki dopuszczają możliwość połączenia ze sobą w ramach kredytu konsolidacyjnego różnego rodzaju zobowiązań finansowych, nie tylko kredytów, ale i pożyczek gotówkowych, w tym tych udzielanych poza systemem bankowym. Konsolidacja kredytów to sposób na uporządkowanie Twoich finansów oraz wydłużenie okresu spłaty, co naturalnie jest związane ze wzrostem kosztów kredytowania. Niemniej takie rozwiązanie może być konieczne, by móc dopasować wysokość raty miesięcznej do Twoich możliwości wynikających z bieżącej sytuacji finansowej.

Kredyt konsolidacyjny jest zobowiązaniem celowym, czyli przeznaczasz go na cel określony we wniosku składanym do wybranego banku. Jest nim spłata zgłoszonych kredytów i pożyczek. Zwykle nie otrzymujesz od banku do ręki pieniędzy do rozdysponowania pomiędzy różnych wierzycieli, ale to bank sam wydatkuje je na zamknięcie umów kredytowych oraz pożyczkowych.

Skontaktuj się z nami online

Elektroniczny wniosek kontaktowy pozwoli Ci lepiej zapoznać się z ofertą kredytów konsolidacyjnych. Nasi eksperci postarają się dopasować propozycje do Twojej indywidualnej sytuacji finansowej.

Jak wygląda konsolidacja kredytów w praktyce?

Przy zaciąganiu kredytu konsolidacyjnego w banku musisz przejść przez pełną procedurę weryfikacyjną. Podstawą dla tej instytucji do jej wszczęcia będzie złożenie wniosku wraz z wymaganymi załącznikami, które zwykle dotyczą Twojej bieżącej sytuacji finansowej. Bank będzie chciał wiedzieć, ile zarabiasz i z jakich źródeł oraz ile wydajesz. Weźmie pod uwagę Twój zawód, liczbę osób w jednym gospodarstwie domowym, a także to, ile masz lat. Przejrzy Twoją historię kredytowania w Biurze Informacji Kredytowej.

Musisz też zgłosić we wniosku o kredyt konsolidacyjny wszystkie wcześniej zaciągnięte zobowiązania, które chciałbyś konsolidować ze sobą. W zależności od banku mogą to być różnego rodzaju kredyty gotówkowe, pożyczki, nawet pozabankowe, udzielane często w formie chwilówek bez BIK. Przy ustanowieniu solidnego zabezpieczenia w postaci hipoteki na rzecz banku w księdze wieczystej nieruchomości masz możliwość zaciągnięcia hipotecznego kredytu konsolidacyjnego w celu połączenia w jego ramach również rat kredytu mieszkaniowego.

Przy wyliczaniu zdolności kredytowej bank nie bierze pod uwagę spłaty dotychczasowych kredytów i pożyczek, jakie będą konsolidowane. Nawet małe opóźnienia w ich regulowaniu nie spowodują, że stracisz szanse na kredyt konsolidacyjny. Przyjdź do nas – do oddziału w Gdańsku, by dowiedzieć się, czy masz odpowiednio wysoką zdolność kredytową do zaciągnięcia pożądanego zobowiązania. Spłacisz nim wszystkie wcześniej zgłoszone kredyty oraz pożyczki, zamieniając je na jeden większy kredyt, z niższą ratą i wydłużonym okresem spłaty.

Masz pytania?

Nasi eksperci z dziedziny kredytów konsolidacyjnych oraz gotówkowych czekają na Ciebie i odpowiedzą na wszystkie nurtujące Cię w tej materii kwestie!

Kredyty konsolidacyjne w Gdańsku – kto skorzysta z takiego rozwiązania?

Masz kilka kredytów do spłaty? Twoje konto obciąża konieczność spłaty chwilówek bez BIK i innych, podobnych pożyczek zaciągniętych poza systemem bankowym? Być może w Twoim przypadku najlepszym rozwiązaniem byłoby zaciągnięcie w kredytu konsolidacyjnego. Jeśli nie wiesz, czy rzeczywiście masz szanse na uzyskanie takiego zobowiązania, które pozwoli Ci uporządkować swoje finanse, zapraszamy do Gdańska oraz do zapoznania się z warunkami zaciągania kredytów konsolidacyjnych, które przedstawią Ci nasi eksperci.

Przed wydaniem decyzji na Twój wniosek o kredyt konsolidacyjny bank sprawdzi, czy jesteś wiarygodnym klientem. Jeśli masz duże opóźnienia w spłacie rat, niewykluczone, że bank wpisał Cię do BIK. Nie jest to jednak pewne – sprawdzimy to dla Ciebie i pomożemy poprawić zdolność dla zwiększenia szans na konsolidację kredytów oraz pożyczek.

Jakie korzyści może Ci przynieść konsolidacja kredytów?

Zamiast kilku kredytów zaciągniętych w banku, wynikających np. z kredytu gotówkowego, wziętego na samochód, na wakacje i karty kredytowej, będziesz mieć jedno zobowiązanie do spłaty. Jego rata kapitałowo-odsetkowa spłacana w dogodnym dla Ciebie terminie będzie najpewniej niższa od sumy dotychczas spłacanych rat.

Niewykluczone, że koszty kredytowania zostaną obniżone, jeśli dotychczas korzystałeś z drogich pożyczek czy kredytów. Bank może zaproponować Ci wydłużenie okresu spłaty, by jeszcze bardziej obniżyć ratę, a nawet zaoferuje dodatkową kwotę gotówki, którą będziesz mógł wykorzystać w dowolny sposób.

Napisz do nas


WYPEŁNIJ WNIOSEK