Konsolidacja kredytów bez zdolności kredytowej Gdańsk

Czy konsolidacja w banku będzie możliwa, jeśli nie masz zdolności kredytowej?

Z pewnością nie raz słyszałeś, że warunkiem zaciągnięcia kredytu bankowego jest posiadanie odpowiednio wysokiej zdolności kredytowej. Co to właściwie oznacza? Należy ją interpretować jako zdolność do spłaty wnioskowanego zobowiązania wraz z odsetkami i innymi naliczonymi opłatami, w terminach wskazanych w harmonogramie dołączonym do umowy. Innymi słowy, bank kontroluje Twoją zdolność po to, by przekonać się, czy stać Cię na zaciągnięcie pożądanego kredytu. Wiele parametrów oddziałuje na wysokość zdolności, w tym:

  • wielkość i źródło dochodów uzyskiwanych miesięcznie,
  • wysokość i typ istniejących zobowiązań finansowych,
  • scoring kredytowy w Biurze Informacji Kredytowej,
  • liczba osób na utrzymaniu w jednym gospodarstwie domowym,
  • wykonywany i wyuczony zawód.

To tylko jedne z wielu kwestii, jakie bank bierze pod uwagę przy szacowaniu zdolności kredytowej klienta. Każda instytucja kredytująca może mieć przy tym nieco inne wytyczne dotyczące obliczania zdolności do spłaty zobowiązania. Stąd też zdarza się, że jeden bank może odmówić Ci udzielenia kredytu konsolidacyjnego, powołując się na niedostatecznie wysoką zdolność, a drugi wyda pozytywną decyzję w tej samej sytuacji.

Jeśli nie wiesz, czy możesz liczyć na kredyt konsolidacyjny, w Gdańsku możesz uzyskać od naszych ekspertów rzetelną odpowiedź na to pytanie. Skontaktuj się z nami, a my po przeprowadzeniu wywiadu z Tobą przedstawimy Ci możliwe rozwiązania dopasowane do Twojej indywidualnej sytuacji finansowej i bieżącej zdolności. Nie musisz sam szukać rozwiązań dla swoich problemów natury finansowej. Nawet jeśli dotychczas zaciągnąłeś kilka kredytów oraz pożyczek, w tym chwilówek bez BIK, są na rynku takie oferty konsolidacji bankowej, z których możesz skorzystać w takim przypadku.

Skontaktuj się z nami online!

Możesz uzyskać więcej informacji na temat formalności i sposobów konsolidacji kredytów oraz pożyczek, jeśli złożysz do nas wniosek!

Jak dostać kredyt konsolidacyjny, gdy problemem jest zdolność kredytowa?

W bankach sprawa jest prosta – w celu uzyskania pozytywnej decyzji musisz spełnić określone warunki. Przede wszystkim złożyć wniosek o kredyt konsolidacyjny wraz z dołączeniem do niego dokumentów dotyczących pozostałych do spłaty kredytów i pożyczek, jakie zamierzasz objąć konsolidacją.

Następnie bank poprosi o dokumenty dochodowe, a także zgodę na skontrolowanie Twojej historii kredytowania w BIK. Jeśli weryfikacja wiarygodności będzie pozytywna, otrzymasz zgodę na zaciągnięcie kredytu konsolidacyjnego.

Może się jednak zdarzyć, że masz dosyć niską zdolność kredytową, co dla wielu banków będzie oznaczało, że jesteś zbyt ryzykownym klientem, by udzielić Ci zgody na konsolidację. Nie martw się, nie wszystkie instytucje obliczają ją w ten sam sposób. Wskażemy Ci, w którym banku masz największe szanse na kredyt konsolidacyjny i udzielimy Ci niezbędnej pomocy w Gdańsku, byś mógł go otrzymać.

Masz pytania?

Jeśli już teraz nasuwają Ci się pytania do naszych ekspertów, czekamy na nie. Postaramy się rozwiać Twoje wątpliwości dotyczące kredytu konsolidacyjnego.

Otrzymaj pomoc przy zaciągnięciu kredytu konsolidacyjnego przy niskiej zdolności kredytowej

Brak zdolności kredytowej może być subiektywną oceną Twojej bieżącej sytuacji finansowej. Pozwól, że eksperci z naszej firmy w Gdańsku lub zdalnie zapoznają się z nią oraz ocenią, czy „stać Cię” na zaciągnięcie kredytu konsolidacyjnego. Dokonamy analizy Twojej sytuacji finansowej na podstawie przedstawionych umów kredytowych i pożyczkowych oraz innych zobowiązań, jakie Cię obciążają.

Jeśli pojawi się taka potrzeba, zaproponujemy rozwiązania pozwalające na poprawę zdolności. To pomoże w zwiększeniu szans na kredyt konsolidacyjny. Być może łatwo zamkniesz kredyt w rachunku bieżącym albo zrezygnujesz z karty kredytowej, z której właściwie nie korzystasz. Niejednokrotnie warto z kredytu uruchomionego w ramach limitu w koncie osobistym spłacić drogą chwilówkę, która być może naraża Cię na dodatkowe koszty z tytułu odsetek karnych, o ile nie spłaciłeś jej w terminie wskazanym w umowie pożyczkowej.

Najważniejsze jest to, byś działał, a nie uciekał od odpowiedzialności za różnorodne zobowiązania kredytowe lub pożyczkowe.

Napisz do nas


WYPEŁNIJ WNIOSEK